Site Arşivi

Site haritası adlı görsel.
Site haritası ve SEO önemi

Kemalcagriunlu.com'da yer alan tüm yazıları aşağıdaki site haritasında yazılış tarihine göre görebilirsiniz. Bu sayfanın çalışması için tarayıcınızda Javascript izni açık olmalıdır, aşağıdaki tablo çalışır biçimdeyse herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur.

Site Haritası Nedir?
Site haritası protokolü sayesinde bir web tasarımcısı arama motorlarını, bir web sitesindeki taranacak URLler hakkında bilgilendirebilir. Bir site haritası bir sitedeki URLleri listeleyen bir XML dosyasıdır. Bu dosya sayesinde web tasarımcıları, taranacak sayfalarının üzerinde daha fazla kontrole sahip olurlar.
WordPress gibi hazır bir altyapıda barınmayan internet sitelerinde, site haritaları elle veya site haritası oluşturma siteleri yardımıyla çevrimiçi olarak oluşturulur. WordPress gibi altyapıda barınan siteler için de site haritası eklentileri bulunmaktadır. (Vikipedi)

Örnek olarak bizim web sitemizin site haritası https://www.kemalcagriunlu.com/sitemap.xml bu adrestedir. Sizin burada gördüğünüz harita kullanıcılara özgüdür.