Ücretsiz ve Kolay Video Düzenlemek

Benzer Konular

Facebook ve Instagram gibi yerlerde hiç içerik ürettiniz mi? Denk gelmişsinizdir, ufak bir video düzenlemesi için bile program indirip kurmanız gerekiyor(du). Ancak bu yazımızda anlatacağımız Icecream Apps Video Editor programı ile ücretsiz ve kolay bir şekilde videolarınızı düzenleyebileceksiniz.

Ücretsiz ve Kolay Video Düzenlemek
Windows 7/8 ve 10 ile uyumlu çalışan bu video düzenleme uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan kolayca indirebilirsiniz. Aynen aşağıdaki görseldeki gibi:
Ücretsiz ve Kolay Video Düzenlemek

Gördüğünüz gibi, işlem bu kadar basit. Uygulamayı kurduktan sonra kendiliğinden açılacaktır, gelelim şimdi kullanımına. Aşağıdaki videoyu izleyerek kullanımı hakkında yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz.
Videoyu Görüntüle

Ücretsiz ve Kolay Video Düzenlemek

Bu içeriği videolu anlatım olarak dinleyebilir, daha kaliteli ve açıklayıcı bir anlatım ile uygulayabilirsiniz. Keyifli seyirler.

Bunu yazı içerisinde yapmadık, çünkü hem bizim anlatışımız yeterli gelmeyecektir; hem de video varken görsel anlatım yetersiz kalacaktır. Şimdi videoyu izlediğinizi varsayarak yazımıza devam ediyoruz.

Bu uygulama niçin bu kadar önemli?
Özellikle sosyal medyada içerik oluştururken videoların önemi çok fazladır. Facebook olsun, Instagram olsun en fazla etkileşimi videolar alır. Peki neden?

Sosyal medyada gezinirken, kaydırıp geçtiğiniz bir resme bir daha bakıyor musunuz? Hayır. Resimler sosyal medyada akılda kalıcı değil ve bu da yeterli etkileşim almamasının önemli sebebi. Ancak videolar öyle değil. İnsanlar aynı şeyi resimlerde de yapsalar bile komik buldukları şeyleri resimlerin aksine arkadaşları ile paylaşmak isteyeceklerdir. Bu da bir paylaşım silsilesine yol açacaktır, aynı kelebek etkisi gibi. Sosyal medyada "tutan" pek çok videonun aldığını beğeni sayısının paylaşıldığı sayfanın takipçi sayısından fazla olduğunu görürüz. Videolar tam bir etkileşim kaynağı olduğu için bu tarz programlar oldukça işe yaramakta.

Peki niçin bu program?
Camtasia Studio 9, Sony Vegas gibi programlar size daha etkili montaj sonuçları verseler bile kullanımları oldukça karışık ve öğrenme süreci uzun ve zordur. Icecream Apps Video Editor ise bu uygulamalar ile uğraşmak istemeyen veya bu uygulamaları öğrenirken sayfalarını boş bırakmak istemeyenler için oldukça idealdir. Günümüz dünyasında geç kalan affedilmiyor maalesef.

Ekstra:
Sitemizde daha önce "Kurulumsuz, Programsız, Online Fotoğraf Düzenlemek!" adlı bir yazı daha paylaşmıştık dostlar. Eğer bu konulara ilginiz varsa o yazıya da göz atabilirsiniz. Eğer yönettiğiniz bir sayfa varsa ya da merak ediyorsanız Photoshop gibi profesyonel uygulamalar kullanmadan önce bu ve bunun gibi uygulamalar kullanmak çok işinize yarayacaktır. Hemen aşağıdaki bağlantıdan o yazımıza da göz atabilirsiniz.
Ücretsiz ve Kolay Video Düzenlemek yazımız bu kadardı dostlar, bizce kısa ama etkili bir yazı oldu. Eğer aklınıza takılan sorular varsa hiç çekinmeden bizlere yazabilirsiniz. Keyifli çalışmalar..

Yazıyı paylaş

Benzer İçerikler × +