Ücretsiz bir mobil uygulama nasıl yapılır?

Benzer Konular

Kolay bir Şekilde Kendi Mobil Uygulamanızı Yapın!
Günlük hayatımızda elimizden düşürmediğimiz telefonlarımız için ücretsiz uygulama yapma rehberi oluşturduk. Bu rehber ile kolay bir şekilde mobil uygulama nasıl yapılır, bunu öğreneceksiniz. 

Bu sayede istediğiniz bir web adresini, Youtube kanalınız veya web siteniz olabilir, kolayca kendi mobil uygulamanız haline getirebileceksiniz. Rehberi uyguladıktan sonra yaklaşık 2-3 dakika içerisinde kendi mobil uygulamanız yüklenmeye hazır olacaktır. Ancak burada önce kendinize sormanız gereken bir soru bulunuyor.
 

Niçin mobil uygulama oluşturmak istiyorsunuz?

Elbette herkesin kendince sebepleri vardır... Burada anlatmak istediğimiz bu değil elbette.
Siz ne için mobil uygulama oluşturmak istiyorsunuz? Hedef kitleniz nedir? Web siteniz için mi Youtube kanalınız için mi oluşturacaksınız, nasıl bir yol izleyeceksiniz?
Bu ve buna benzer soruları kendinize sormalı ve biraz acımasız olmalısınız. Her ne kadar ücretsiz bir şekilde mobil uygulama oluşturacak olsanız da, amacı olmayan bir uygulamayı kimse kullanmayacaktır.

Mobil uygulama nasıl yapılır?

Önsözü okuduğunuza göre mobil uygulamamızı hazırlayacağımız rehbere başlayabiliriz. Bunun için öncelikle girmemiz gereken site kodular.io olacak. Karşınıza bir üyelik ekranı çıkacaktır. Hızlıca üye olabilirsiniz.
mobil uygulama nasıl yapılır 

Hızlı bir şekilde ister üstteki sosyal bağlantılar ile, ister Register bölümünden üye oluyoruz. Site, bizi ana sayfasına yönlendirecektir.
Ana sayfa kodular.io

Şimdi giriş yaptıktan sonra işin doğrusu bizim bu sayfada pek bir işimiz yok. Siteye üye girişi yaptıktan sonra en üstteki bağlantıyı silip, creator.kodular.io bağlantısına giriş yapıyoruz. Bizim işimiz orada.
Creator Kodular giriş
Karşınıza gelecek olan ekrandan NEW PROJECT seçeneğini seçiyoruz. Daha sonra açılacak ekranda sizden uygulamanızın ismini talep edecektir. Buraya uygulamanız için düşündüğünüz ismi yazabilirsiniz. Hemen ardından NEXT seçeneğine tıklayıp devam ediyoruz. 

Burada dikkat etmeniz gereken nokta Türkçe karakter kullanmamanızdır. Adı yazıp ilerledikten sonra uygulamanızın oluştuğunu göreceksiniz. Bu ekrandan seçili alana bir kez tıklayıp devam ediyoruz.
Uygulama isminiz.
Yazıyı mecburen burada bitirmek zorundayım çünkü geriye kalan işlemleri yazı içerisinde resimli şekilde anlatmam imkansız. Aşağıdaki Youtube videosunu ayarladığım yerden izleyerek işlemlerin devamını gerçekleştirebilirsiniz. Mobil uygulama nasıl yapılır yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.

Teknoloji meraklısı ve lise öğrencisi bir gencim.

Yazıyı paylaş

Benzer İçerikler × +