Kurulumsuz, Programsız, Online Fotoğraf Düzenlemek!

Benzer Konular

Herkese merhaba dostlar! Daha önce hiç ufak tasarım işleriniz için internette saatlerce dolandığınız oldu mu? Artık bu duruma gerek kalmayacak. Online fotoğraf düzenleme araçlarının en günceli ve bizce en kalitelisi olan Pixlr'dan bahsedeceğim sizlere.

online fotoğraf düzenleme

Sitenin 2 adet modu var, bunlar profesyonel mod ve eğlence modu. Bu modlar, bu sitenin herkese yönelik olduğunun en basit kanıtıdır arkadaşlar. Profesyonel mod dediğimiz olay için bir abonelik ücreti ödememiz gerekiyor. Ancak endişelenmenize gerek yok, profesyonel mod daha çok grafiker ve bu siteyi devamlı olarak kullanacak kişiler için tasarlanmış.

Eğlence modu ise tamamen gündelik kullanıma uygun ve herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Fotoğrafın arkasını silme, online banner yapma gibi internette yeni yeni dolaşmaya başlamış ve bazı şeyleri öğrenen arkadaşlar için en uygun mod bu olacaktır.

Aynı Photoshop uygulaması gibi bu uygulamanın içine de gömülmüş yazılımlar, entegre olmuş yapay zekâlar var. Örneğin arka plan silme işlemini en kısa yoldan bu yazılımlar sayesinde yapabiliyoruz.

Ve ayrıca aklıma gelmişken faydalı bir özelliğini anlatayım sizlere, eğer Photoshop üzerinden kaydetmiş olduğunuz PSD dosyaları varsa Pixlr'a yükleyerek PSD dosyanızı kullanabilirsiniz.
Şimdi, kullanım açısından aklınızda fikir oluşması açısından sizlere ufak bir anlatım yapalım.
Fotoğraf oluşturucu

Pixlr'a girişinizde karşınıza çıkan ekrandan Eğlence modunu seçtiğinizde sizi bu ekrana atacaktır. Bu ekranda oluşturmak istediğiniz fotoğraf boyutlarını hazır şablonlar halinde görebilir, dilerseniz kendi istediğiniz boyutları sağ üstteki panelden ayarlayabilirsiniz.

Pixlr stok fotoğraf

Gelgelelim Pixlr'ın en güzel özelliği olan stok fotoğraf düzenleme aracına. İnternette telifsiz fotoğraf bulma derdini çeken bilir. Ancak Stok Ara özelliği ile bu dertten kurtulabilir, sosyal medya paylaşımınızı Eyfel Kulesi ile taçlandırabilirsiniz.

Pixlr düzenleme ekranı

Yeni oluşturduğunuz taslağımızın düzenleme ekranına göz atacak olursak arkadaşlar eğlence sürümü dahi olsa Photoshop'daki pek çok özelliğin buraya da eklendiğini ufak bir göz atışıyla sizlere söylebilirim. Resmin arkasını silme özelliğinden bazı efektlere kadar pek çok faydalı araç sitede mevcut. 

Anlatacaklarım bu kadar değil elbette. Ancak yazılı olarak anlatabileceğim şeyler bu kadar dostlar. Aklınıza takılanları yorumlarda sorabilirsiniz.

Yazıyı paylaş

Benzer İçerikler × +