Kolay bir Şekilde Kendi Mobil Uygulamanızı Yapın!

Benzer Konular

Kolay bir Şekilde Kendi Mobil Uygulamanızı Yapın!

Merhaba arkadaşlar, bugün size kodlama bilmeden KOLAYCA mobil uygulama nasıl yapabilirsiniz ondan bahsedeceğim. Bu sayede kendi mobil uygulamanızı yapıp cep telefonunuza kolayca yükleyebilirsiniz. Hatta Google Play'de dahi yayımlayabilirsiniz.

Bu sayede istediğiniz bir web adresini, Youtube kanalınız veya web siteniz olabilir, kolayca kendi mobil uygulamanız haline getirebilirsiniz. Yaklaşık 2-3 dakika içerisinde kendi mobil uygulamanız yüklenmeye hazır olacaktır.
Öncelikle mobil uygulamanın tanımından kısaca bahsedelim.

Nedir Mobil Uygulama?

Mobil uygulama, akıllı telefon, tablet bilgisayar ve akıllı saat gibi mobil cihazlarda çalışması için hazırlanmış uygulama yazılımıdır. Bu yazılımlar kullanıcıların verilen hizmete daha hızlı ulaşmasını hedefler.

Niçin mobil uygulama oluşturmak istiyorsunuz?

Elbette herkesin kendince sebepleri vardır... Burada anlatmak istediğimiz bu değil elbette.
Siz ne için mobil uygulama oluşturmak istiyorsunuz? Hedef kitleniz nedir? Web siteniz için mi Youtube kanalınız için mi oluşturacaksınız, nasıl bir yol izleyeceksiniz?
Bu ve buna benzer soruları kendinize sorarak geliştireceğiniz mobil uygulamayı doğru kitleye doğru yöntemler ile sunabilir ve etkileşim alabilirsiniz.

Şimdi gelgelelim, uygulamayı nasıl oluşturacağız? Mobil uygulamamızı hazırlayacağımız web sitesi kodular.io olacak. Bu web siteye girdiğimizde öncelikle üye olmamızı istiyor. Hemen hızlıca üye oluyoruz.
Üye olunuz.
Hızlı bir şekilde ister üstteki sosyal bağlantılar ile, ister Register bölümünden üye oluyoruz. Site, bizi ana sayfasına yönlendirecektir.
Ana sayfa kodular.io
Şimdi giriş yaptıktan sonra işin doğrusu bizim bu sayfada pek bir işimiz yok. Siteye üye girişi yaptıktan sonra en üstteki bağlantıyı silip, creator.kodular.io bağlantısına giriş yapıyoruz. Bizim işimiz orada.
Creator Kodular giriş
Karşınıza gelecek olan ekrandan NEW PROJECT seçeneğini seçiyoruz. Daha sonra açılacak ekranda sizden uygulamanızın ismini talep edecektir. Buraya uygulamanız için düşündüğünüz ismi yazabilirsiniz. Hemen ardından NEXT seçeneğine tıklayıp devam ediyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta Türkçe karakter kullanmamanızdır. Adı yazıp ilerledikten sonra uygulamanızın oluştuğunu göreceksiniz.
Uygulama isminiz.
Bu ekrandan seçili alana bir kez tıklayıp devam ediyoruz. Buradan sonrasına aşağıdaki videoda detaylı bir şekilde izleyebilir, tüm püf noktaları kaçırmadan izleyebilirsiniz. Mobil uygulama nasıl yapılır adlı yazımız şimdiden bu kadar arkadaşlar. Buradan sonrası pek çok püf nokta içerdiği için buradan sonrasını videolu anlatım ile oluşturmanız daha doğru olacaktır.
Ve eğer mobil uygulama yapma siteleri hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorsanız bize bu durumu belirtebilirsiniz.

Teknoloji meraklısı ve lise öğrencisi bir gencim.

Yazıyı paylaş

Benzer İçerikler × +