Webmaster Özel: SEO Çalışmalarınız için Türkçe Kaynaklar

Benzer Konular

Webmaster Özel: SEO Çalışmalarınız için Türkçe Kaynaklar

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine "taramasına" olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek "web sitesinin optimize edilmesi" hedeflenen anahtar kelimelere ait arama moturu aramalarında yükseltilmesidir.

Arama motorları arama sonuçlarının suistimal edilmemesi için SEO kriterlerini yayımlamamaktadır, ancak bazı ipuçları verilerek en azından nelerin yapılmayacağı konusunda bilgi vermektedir. İnternetin günlük yaşamda ve ekonomik anlamda gücünün artması neticesinde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Dijital pazarlamanın bir alt koludur.

Web sitesine yapılacak işlemler, SEO uzmanları tarafından site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere iki yönlü olarak değerlendirilir. Devamı için tıklayınız.

SEO Çalışmalarınız için Türkçe Kaynaklar

Araştırma yapmak için okütüphane  senin o kütüphane benim gezmeye gerek kalmadan, internet üzerinde tek tuş ile aradığımız cevabı bulduğumuz bu internet çağında, bilgiyi keşfetmek ne kadar önemli ise bilgiyi insanlara ulaştırmak da o kadar önemli ve yapılması gereken işlemlerden oluşur.

SEO, yani arama motoru optimizasyonunun ne kadar önemli olduğunu yıllardır süregelen bir örnek ile anlatabiliriz. Şöyle bir hayal kuralım, siz ki dünyadaki insanların baş belası olan bir hastalığın tedavisini buldunuz. Hem çok kısa sürede iyileştiriyor, hem de can yakmıyor. Üstelik de çok az bir maliyeti var. Ne kadar güzel değil mi? 

Sizin web siteniz de bu ilaç olsun. Ancak, eğer siz bu ilacı insanlara gösteremez, anlatamazsanız bu ilacın siz dışında hiç kimseye faydası olmaz. İşte SEO tam olarak burada devreye girer. İlacın, yani web sitenizin insanlara tanıtılmasında, insanlar tarafından keşfedilmesinde büyük öneme sahiptir. Bu sebeple, aşağıdaki web sitelerindeki bilgileri dikkatli okumanızı ve sitenize uyarlamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Eğer aşağıdaki yazıyı eksik buluyor, daha fazla kaynak istiyor ya da eklemek istediğiniz bir kaynak bulunuyorsa lütfen yorumlar bölümünü veya iletişim formunu kullanın.

Daha çok Türkçe kaynağa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bize bu durumu aşağıdaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

https://zeo.org/tr/blog/
Türkiye'nin kurumsal bakımda öncü şirketlerinden biri olan Zeo.org, bilgi birikimini bu işe merak salanlar için hazırlıyor. Kendilerinin açıklaması ise şu:
SEO ve dijital pazarlama hakkında yazılan içeriklere Zeo blog üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.ayhankaraman.com
Blog sahibi Ayhan Karaman kendini şöyle tanıtıyor: Dijital pazarlama uzmanı Ayhan KARAMAN ile web sayfalarınızın Online Pazarlama kanallarında aktif rol almasını, işinizi ve markanızı büyütebilirsiniz. SEO optimizasyonu konusunda bu blog çok işinize yarayacak, çünkü Ayhan Karaman SEO konusunda Türkiye'nin ilk 5'ine girmiş birisi.

http://www.moradam.com/blog
Özellikle Facebook grubu üzerinden oldukça faydalı bilgiler veren Moradam, bu sefer karşımıza faydalı ve herkesin anlayabileceği şekilde SEO içerikleri sunarak çıkıyor.
Moradam SEO Blog, Arama Motoru Optimizasyon uzmanları tarafından hazırlanan makaleler içerir. Blog, tamamen ücretsiz basit ve ileri düzey teknikler sunar.
https://www.sempeak.com/blog
Kurumsal SEO alanında önde gelen isimlerden Sempeak, bu hizmetten ücretsiz faydalanmak isteyen kullanıcılar için blog sayfasını aktif hale getirdi. İşinize yarayacak birçok bilgi bulabilirsiniz.
Sempeak performans pazarlaması ve seo ajansı olarak arama motoru optimizasyonu ve reklam hizmetlerini Google partnerliği ile sunan bir dijital ajanstır.

https://www.seohocasi.com/blog/
Kendilerini SEO hakkında detaylı bilgiler veren en popüler makale ve güncel seo dersleri içeren aktif SEO blogu ve platformu olarak tanıtan SEO Hocası'nda blog içerikleri bir yana; kafanıza takılan soruları bizzat iletebilir ve cevap alabilirsiniz. Hem de ücretsiz! Hoş geliyor, değil mi?

https://www.blogtecrubem.com/search/label/seo
Blogger, Wordpress geliştirici içerikler, SEO, dijital pazarlama, sosyal medya ve diğer webmaster konularının işlendiği sosyal blog açıklamalı Blog Tecrübem'de sorularınıza oldukça hızlı çözümler bulacak, sadece Wordpress değil Blogger altyapısı ile de faydalanabileceksiniz.

https://support.google.com/webmasters/answer/35291?hl=tr
Bizzat Google tarafından açılmış olan SEO sayfası. Diğer kaynaklardan sonra mutlaka göz atmanızı öneririz.

Yorum bırakmayı unutmayın. Keyifli çalışmalar.

Teknoloji meraklısı ve lise öğrencisi bir gencim.

Yazıyı paylaş

Benzer İçerikler × +