Facebook sayfamı nasıl büyütebilirim?

Benzer Konular

Facebook sayfamı nasıl büyütebilirim? İşte sizlere faydalı Facebook rehberleri! 2020

Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal ağ. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu.

Daha sonra Boston civarındaki okulları da içine alan Facebook, iki ay içerisinde Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm okullar Facebook'ta mevcuttu. 

Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e-posta adresiyle (.edu, .ac.uk, vb.) üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise Facebook tüm e-posta adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. 

Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler. Ayrıca Facebook, dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biridir. Devamını oku.

Facebook sayfamı nasıl büyütebilirim? İşte sizlere faydalı Facebook rehberleri!

Günümüz internet çağında, reklamcılık anlayışı çok değişti. Eski zamanlarda, ki çok eskilerden bahsetmiyorum, 40 taş çatlasa 50 yıl öncesi, reklamcılığın pek bir seçeneği yoktu. Genel olarak seçilen reklam yolları gazeteler, çok sık olmasa dahi televizyonlar, reklam panoları ve genel olarak somut, elle tutulabilir şeylerdi. 

Ancak, çağ değişti. Artık reklamlar, sosyal medya gibi etkili kanallar ile yapılıyor. Günümüzde gazete okuyan kaç kişi kaldı? Genç insanların kaç tanesinin elinde gazete gibi kağıda basılı haber kaynağı görüyorsunuz? Bu çağda reklamcılık, kendisini dijitale taşıdı. Ve burada karşımıza, Facebook adlı dev sosyal medya şirketi çıktı.

Facebook sayfamı nasıl büyütebilirim? İşte sizlere faydalı Facebook rehberleri! 2020

Hâla Facebook kullanan mı var demeyin. Eskisine göre az bile olsa Facebook hâlen revaçta. Bu sebeple Facebook sayfaları, reklamcılık için hâlen değerli bir yerde. İşte bu yazımızda, Facebook sayfanızı nasıl büyütebileceğinize dair en işe yarar içerikleri sizler ile buluşturacağız.

Eğer aşağıdaki yazıyı eksik buluyor, daha fazla kaynak istiyor ya da eklemek istediğiniz bir kaynak bulunuyorsa lütfen yorumlar bölümünü veya iletişim formunu kullanın. Daha çok Türkçe kaynağa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bize bu durumu aşağıdaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

 https://shiftdelete.net/facebook-sayfasi-nasil-buyutulur
"Sayfanızın türü ve yapısı ne olursa olsun, temel amacımız daha çok kişiye ulaşmak. O nedenle en basit görünen seçenekleri bile kullanmaktan çekinmeyin. Örneğin “bu sayfayı beğenmeleri için arkadaşlarını davet et” özelliği.." diye uzayıp giden güzel tavsiyeleri bulabilirsiniz.

https://www.webtekno.com/facebook/facebook-sayfasi-nasil-buyutulur-h2650.html
"Tamamen ücretsiz olan Facebook sisteminde kendinize ait bir sayfa açabilir grup oluşturabilir arkadaşlıklar kurabilir uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızla internet üzerinden görüşebilirsiniz.  Facebook'un sosyal paylaşım sistemi birçok imkânı kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde sunmaktadır." bu da çok yakından tanıdığımız webtekno'nun yazısı.

https://www.netbim.com/facebook-sayfasi-nasil-buyutulur/
"Son zamanlarda gerek kurumsal Facebook sayfalarının gerekse diğer alanlara ait Facebook sayfalarının büyüme isteklerine şahit olmaktayız. Dilerseniz bu yazımızda Facebook sayfamızın nasıl büyütüleceği konusunda alternatiflere bir göz atalım." diye yazıya giren Netbim'e mutlaka göz atmanızı öneririz.

https://donanimhaber.com/facebook-sayfa-buyutme-yollari-nelerdir--96355866
Donanım Haber Forum kullanıcıları, kendi aralarında sayfa nasıl büyütülür diye tartışırken aslında ortaya çok faydalı bir kaynak çıkmış. Bu sayfaya da göz atabilirsiniz.

https://maksatbilgi.com/facebook-sayfasi-nasil-buyutulur
"Öncelikle şunu unutmayın; “Sabır, sabır, sabır….”. Çünkü birden bire bir Facebook sayfasının binlerce veya milyonlarca hayrana ulaşması mümkün değildir. Ancak bu, sayfanızın hiçbir zaman popüler olmayacağı anlamına gelmiyor. Günlük ortalama olarak 5-10 dakika bile Facebook sayfanız ile ilgilenseniz, ilerleyen yıllarda binlerce beğenili bir Facebook sayfasının yöneticisi olabilirsiniz." bu bilgi birikiminden dahi bu sitedeki yazının sayfanıza katkılarını kendiniz göreceksiniz. 

https://www.facebook.com/business/learn/lessons/tips-to-grow-facebook-page-following
Bizzat Facebook destek ekibinin oluşturmuş olduğu bu sayfayı, mutlaka en son kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Nasıl olsa bu adamlar kadar Facebook sistemine hakim olan insan yok.

Yazı hoşunuza gittiyse aşağıya yorum bırakabilir, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere...

Teknoloji meraklısı ve lise öğrencisi bir gencim.

Yazıyı paylaş

Benzer İçerikler × +