Wordpress Site Nasıl Düzenlenir?

Benzer Konular

Wordpress.org hakkında resim.

Wordpress site nasıl düzenlenir, bu işlem ne kadar kolay biliyor musunuz?

WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir.
Wordpress bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi)'dir. Bu özelliği onu sadece blog yazılan bir platform değil, her türlü içeriğin yayınlanacağı bir yere getirir.

Google tarafından çok hızlı indexlenir ve sayfa açılışları hızlıdır. WordPress yeni bir yazılımdır, kökleri ve gelişimi 2001'e kadar uzanır. Sadece blog değil, haber, e-ticaret, sosyal medya, kurumsal siteler ve hatta forum siteleri dahi kurulabilmektedir. Örneğin sozcu.com.tr, Wordpress altyapılıdır.

Wordpress'in rakiplerine kıyasla en önemli özelliklerinden birisi eklentileridir. Bünyesindeki 40.00'den fazla eklenti ile kullanıcılar sitelerini ihtiyaçlarına göre inşa edebilir. Her eklentinin bambaşka faydaları bulunur.

Bu eklentiler, SEO (Arama motoru optimizasyonu), üyelik sistemleri, içerik yönetim sistemleri gibi pek çok sistemin sitenize entegresini sağlar. Ancak her eklenti aynı çalışmaz, düzgün çalışmayabilir veya hiç kullanılamaz. Bu sitenize ve eklentilere bağlıdır. (Vikipedi, derlemedir.)

Aşağıdaki sitelerin altında yazan tanımlar, site yöneticilerinin sitesini tanımlarken kullandığı kelimelerdir, bizimle bir alakası yoktur. Biz sadece derleyip, yazı haline getirmekteyiz.

Wordpress.org Türkçe Kaynaklar

Wordpress sitenizde oluşabilecek sorunlar için veya wordpress sitenizi düzenlemeniz için faydalanabileceğiniz birkaç kaynağı aşağıya eklemiş bulunuyoruz. Sitenizde oluşacak hataları aşağıdaki sitelerden kolayca çözebilirsiniz. Eklemek istediğiniz bir kaynak olursa lütfen yorumlar bölümünü veya iletişim formunu kullanın.

Wordpress sitenizin daha çok Türkçe kaynağa ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız bize bu durumu aşağıdaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

https://wpmavi.com/
Türkiye'deki tüm Wordpress kullanıcıları için profesyonel makaleleriyle Wordpress rehberi - Wordpress'e dair her şey.

https://www.wpacemi.com/
Acemi wordpress rehberi ile wordpress hakkında kafanıza takılan ince soruların cevabını bulabilirsiniz.

https://www.wprehber.com/
Sitemiz üzerinde ücretli ve ücretsiz wordpress temaları, eklentileri ve her zaman ihtiyacınız olabilecek rehber niteliğinde wordpress eğitimlerini bulabilir, aklınıza takılan tüm soruları bizimle paylaşabilir ve çözüme kavuşturabilirsiniz.

https://timurdemir.com.tr/
Dijital pazarlama, SEO, WordPress, bloglama ve sosyal medya pratikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Timur Demir'in bloguna göz atın.

https://www.wphizmetleri.com/blog/
"Kurumsal web site tasarımı ve seo hizmeti almak istiyorsanız wordpress uzmanı ile tanışın. Sitenizi profesyonel wordpress hizmeti ile yeniden canlandırın."  Açıklamalı sitenin blog bölümü oldukça faydalıdır.

https://wpgurme.com/
WordPress topluluğundan gelen haberler, fikirler ve saplantılar.

https://wmaraci.com/forum/wordpress.html
Türkiye'nin yeni parlayan yıldızı olan WM Aracı, Wordpress konusundaki alt forumu ile size yardımcı olacaktır.

https://www.wpsitesi.com/
WPSitesi wordpress kurulumu eklenti tema ders resimli anlatım, yeni başlayandan uzman kullanıcıya, sık karşılaşılan sorunların çözümünü anlatır.

https://www.r10.net/wordpress/
r10 forumunun, Wordpress nedir, nasıl kurulur, ücretli wordpress temaları ve eklentileri, editörlük hizmetleri, wordpress optimizasyonu ve seo alışveriş ve bilgi bölümü.

https://www.wpuzman.com.tr/blog/
Ticari bilgilerinin yanı sıra blog sayfasında da yararlı paylaşımlar yapan WP Uzman'ı ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Teknoloji meraklısı ve lise öğrencisi bir gencim.

Yazıyı paylaş

Benzer İçerikler × +